Noğman YÜKSEL
İlçe Başkanı
  • Ataşehir İlçe Başkanlığı

Saadet İstanbul Salona sığmadı!

Miting gibi divan toplantısı Esenler Hakkı Başar Spor Salonu'nda icra edildi...

 24 Ocak 2011 , Pazartesi  11:42
Saadet İstanbul Salona sığmadı!
Bu yazı Teşkilat bölümü'nde 1.24.2011 tarihinde yayınlandı
Seçimlere kısa bir süre kala Saadet Partisi Teşkilâtları, seçimlere en hazır parti olarak miting gibi divan toplantıları organize ediyor. Dün Türkiye'nin bütün illerinde gerçekleştirilen toplantılara katılan Saadet kadrolarında çelikleşmiş bir ruhla iktidara yürüyüş heyecanı yaşandı.

Toplantının açılış konuşmasını İl SKM Başkanı olarak atanan İl Başkan Yardımcısı Ali İhsan Gündoğdu yaptı. Gündoğdu konuşmasında, milletvekili seçimlerine 4.5 ay gibi çok kısa bir sürenin kaldığını, var güçleriyle İstanbul'un en ücra mahallesindeki kişilere kadar ulaşarak, seçimin mutlaka kazanılması için çalıştıklarını söyledi. Gündoğdu, İstanbul'un tüm sandıklarında 4'ü müşahit 1'i Baş müşahit olmak üzere 5'er kişiyi görevlendireceklerini kaydetti.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer de Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na iştirak eden 39 ilçe ve gençlik kollarını tek tek anons ederek yoklama yaptı. Yoklamanın sonucundan gayet memnun olduğunu belirten Esmerer, "Hocamızın yıllar önce ifade ettiği bir söz bu salonda gerçekleşiyor. Hocamız, "spor salonları ve stadları dolduran insanlar "gol" yerine "inşaallah ol" diye bağırırlarsa, bilin ki orada her şey olacaktır inşaallah" demişti. İşte bugün bu salon bize bunu söylüyor, bu salonu hınca hınç doldunduğunuz için tüm kardeşlerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Fakat bu salonun dolması yetmez, hepiniz ilçelerinize döndüğünüzde mahallelerinize dağılacaksınız, çalınmadık kapı, girilmedik dükkan bırakmayacaksınız" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardimcısı Atik Ağdağ da, "Bizler hesap için değil Allah rızası için hakiki çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızda Rabbim sağanak halinde kapıları bize açacak. İnşaallah bu kapılar açıldıktan sonra MSPve RP döneminden daha müthiş çalışmalarımızı yeni iktidarımızda gerçekleştireceğiz" dedi.

Saadet Partisi Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, "4.5 ay sonra Türkiye'de bir seçim gerçekleştirilecek. Saadet Partisi olarak biz de bu seçimlerde çok iddialıyız. Nasip olursa iktidara gelmeyi planlıyoruz. Saadet Partisi olarak 62 partiden biri değiliz Türkiye'deki. 61 parti bir tarafa Saadet Partisi bir tarafa. Bu millet bizim efsane hizmetlerimizi unutmadı. Hocamızı ve bizi efsane hizmetlerimizi devam ettirmek için yeniden iktidarda görmek istiyor. Fakat küçük bir menfaat grubu, bizim iktidara gelmememiz için her türlü entrikayı çeviriyor" dedi.

Özellikle dış odaklı Siyonizmin, Milli Görüş'ün iktidara gelmemesi için "van münit" söyleminden sonra Tayyip Erdoğan'ın iktidarda kalması için çalıştığını kaydeden Karamollaoğlu şöyle konuştu: "Mavi Marmara gemisinde şehid edilenler için değil tazminat, özür bile dilemediler. Bütün çabaları yeter ki, bu millet aslına dönüp yeniden Milli Görüş'ü iktidara getirmesin. Bu Mavi Marmara sürecinde herkes Türkiye ile İsrail ilişkilerinin kötü gittiğini zannederken, tam aksine ticari ilişkiler yüzde 30 civarında arttı. Hatta İsrail, Türkiye "hayır" dese idi OECD'ye üye olamayacaktı. Türkiye "evet" diyerek İsrail'in üye olmasını sağladı. Milletimiz bu gerçekleri bilmiyor. Bu gerçekleri millete anlatmak bizim vazifemiz. Biz Allah rızası için çalışıyoruz."

Geçmişte Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın TOBB seçimlerinde Başkan seçildikten sonra Demirel'in o seçimleri iptal ettiğini hatırlatan Karamollaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "O zaman Erbakan Hoca "ben sizinle mecliste hesaplaşacağım" diyerek, Konya'dan bağımsız milletvekili adayı oldu ve seçildi. Hemen akabinde de Milli Nizam Partisi'ni kurdu. Fakat Milli Nizam Partisi'ne 7 ay bile dayanamadılar ve kapattılar. Erbakan Hoca, Milli Nizam Partisi Genel Başkanı olarak Mecliste yaptığı konuşmada bu millete iki mesajını verdi. Bugüne kadar millet selamlaşmayı bilmezken ve bundan korkarken Errbakan konuşmasına "Esselamü aleyküm" diye başladı. Bu muhteşem bir mesajdı. İkinci mesajı da o güne kadar Abdülhamid Han millete Kızıl sultan diye tanıtılırken, Erbakan hoca Abdülhamid Han'a "cennet mekan" diyerek ikinci büyük ve müthiş mesajını vermiş oldu. İşte bizim böyle bir liderimiz var. İşte dünya Siyonizmi bu liderden tirtir titriyor ve korkuyor. Ama korkunun ecele faydası yok. Milli Görüş iktidar olacak ve Siyonizmin bütün entrika ve oyunlarını bitirecek inşallah!"

Prof. Mustafa Kamalak yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin bizi beklediği gibi 7 milyarlık insanlık da bizi bekliyor. Sandığa atılacak her bir oy cephede atılan mermiden daha etkili. Çünkü savaşta bile sonuçlar masada kazanılıyor. İşte bu yüzden de Haziran'daki seçimler masada sonuçlanacaktır. Onun için sandıkları patlatmanızı istiyoruz."

Öte yandan, GİK üyeleri adına konuşan ve aynı zamanda Saadet Partisi İstanbul İl sorumlusu olan Sadrettin Karadamun da, "Kim ne derse desin insanlık akın akın Millî Görüş'e gelmek ve burada toplanmak zorundadır. Gelecek ve toplanacaktır. Bunun için davamızı duymamış hiç bir kimse kalmamalıdır. Bu görev de size düşüyor."

Etiketler :


 

Haber Resim Galerisi »

Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.